niedziela, 10 maja 2015

Ogólnopolska Parada Seniorów i Wielki Piknik Pokoleń

Już 20 czerwca 2015 druga Ogólnopolska Parada Seniorów i towarzyszący jej Wielki Piknik Pokoleń – największe w Polsce święto społeczności liczącej niemal 10 milionów osób.

Wyjście na ulice Stolicy to symboliczna prezentacja rosnącej i coraz bardziej wpływowej grupy osób starszych – próba pokazania energii, potencjału i twórczości seniorów, ale również problemów i postulatów reprezentantów tej grupy. 20 czerwca 2015 roku bądźmy razem – weseli, głośni, mądrzy, wspierający się wzajemnie. Pójdźmy w barwnym korowodzie przeciw stereotypom i na rzecz lepszej polityki senioralnej. Po ubiegłorocznym sukcesie ta edycja będzie jeszcze większa i donioślejsza! Przyjedzie nas do Warszawy ponad 10 000 osób.

Kiedy i gdzie odbędzie się Parada i Piknik?

W Warszawie w sobotę 20 czerwca 2015. Parada startuje o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji (miejsce zostanie potwierdzone). Piknik Pokoleń zaczyna się o godzinie 13.00 na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (przy Alejach Ujazdowskich). Program artystyczny Parady zostanie opublikowany na stronie www.parada.zaczyn.org

Co chcemy pokazać poprzez Paradę?

Zapoznaj się z naszymi postulatami na stronie internetowej http://parada.zaczyn.org/po­
co­parada/