niedziela, 21 stycznia 2018

Dobre Partnerstwo 12.

Rozważenia 

Wielu osobą brydż kojarzy się z hazardem, bardzo często można usłyszeć negatywne opinie zwłaszcza od osób, które nie mają pojęcia o brydżu (nigdy nie miały nawet kart w ręku).
Grać może każdy ale żeby grać dobrze przydatne są pewne predyspozycje: analityczny umysł, stalowe nerwy, duża odporność na stres. Nie przypadkowo w brydża grają najczęściej ludzie o dużej zdolności uczenia się nowych rzeczy. Między innymi z tych powodów środowisko brydżystów jest hermetyczne.
Oczywiście każdy brydżysta jak każdy człowiek ma swoje wady i nawyki. Od pewnego poziomu gry wszyscy się znają. Każdy turniej jest trudną sztuką współżycia w społeczeństwie a przede wszystkim współpracy w parze, to uczy rozmawiania z ludźmi i akceptowania pewnych wad.
Jest oczywistym, że gdy spotykają się cyklicznie te same osoby to powstają jakieś relacje, jednych się lubi bardziej innych mniej.

Znakomita para Cezary Balicki i Andrzej Żmudziński- jedna z najlepszych par na świecie. Ich poziom gry jest nieosiągalnym marzeniem dla większości brydżystów, podawana jest za przykład wzorowego koleżeństwa i współpracy w parze.
I to mnie martwi, że tylko jedna.